1.) 1996. Karácsonyi műsor (39m09s)

Dicsőség, békesség (1996)

Dr. Szigeti Jenő adventista teológiai tanár beszél az adventi vasárnapok mibenlétéről, a karácsonyfa állítás hagyományáról, és arról, hogyan tudja teológiai meggyőződését a pogány hagyományok kutatásával összeegyeztetni. Gáncs Aladár evangélikus lelkész, orgonaművész a karácsony ünneplésének kezdeteiről és Bach Karácsonyi oratóriumáról beszél. dr. Dobos Károly ny. református lelkész a Lepramisszió munkáját mutatja be. dr. Dizseri” Tamás a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója beszél a kórházban zajló karácsonyi készülődésről és az ember igazi felelősségéről. Zászkaliczky Zsuzsanna presbiter mutatja be a kőbányai evangélikus gyülekezet hagyományos karácsonyi vásárát. Kinczler Irén lelkész korunk lelki ínségéről, a gyülekezet igazi feladatáról, saját lelkészi szolgálatának lényegéről: a másik ember meghallgatásának fontosságáról beszél. A film végén a Fasori Evangélikus Gimnázium betlehemes műsorából láthatunk részletet (művészeti vezető: Tamáska Jánosné és Lévai Péter), közben Joó Gergely és Kaszás Villő a készülés során kapott élményeikről számolnak be.

Szerkesztő-műsorvezető: Fabiny Tamás, operatőr: Szentesi Zsolt, rendező: Hevér Zoltán