107.) Erős vár az utódoknak – templom a budaörsi gyülekezetnek (26m34s)

Isten kezében (2003.)

A film a budaörsi evangélikus gyülekezet örömét örökíti meg: 2003. december 21-én szentelték fel újonnan épült templomukat. A gyülekezet eredetéről Endreffy Géza evangélikus lelkész, saját emlékeiről Horváth Zoltánné presbiter beszél. dr. Garádi Péter gyülekezeti felügyelő számol be arról, hogyan lett a néhány lelket számláló kis közösségből missziói gyülekezet. Részletet láthatunk a Duna Televízió Protestáns Világ című 1999-es híradójából, mely a lelkész beiktatásáról ad hírt. A templomszentelést D. Szebik Imre evangélikus püspök végzi. dr. Krähling János építész egyetemi docens építész szemszögből mutatja be az új templomépületet. A lelkészi hivatal működéséről Pinkóczy Lászlóné gyülekezeti adminisztrátor beszél. Nem hiányzik a gyülekezet életéből a nyári ifjúsági tábor, de az időseknek szánt karácsonyi csomag elkészítése sem. A fejlődés, a megkezdett lelki munka ezután is folytatódik: cél, hogy a gyülekezetbe bekapcsolódó személyek egy közösséggé kovácsolódjanak.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Pigniczki István, rendező: Tóth Béla