115.) „Adj szolgádnak engedelmes szívet” - Evangélikus püspökavatás Erdélyben (26m08s)

Isten kezében (2004. október 8.)

Sepsiszentgyörgyön ünnepi istentisztelet keretében avatták püspökké Adorjáni Dezső Zoltánt. Az alkalmon a Magyarországi Evangélikus Egyház számos képviselője is részt vett, kifejezve ezzel az együvé tartozást, és jelezve, mennyire fontosnak tartja az egyház, hogy határainkon túl, Erdélyben is jól működő egyházvezetés támogassa a lelkészek gyülekezetben való mindenkori szolgálatát. Az interjúban Adorjáni Dezső Zoltán beszél felmenőiről, személyes hitéről, családjáról, a püspöki tevékenységgel kapcsolatos elképzeléseiről, az anyaországi egyházzal való kapcsolat megerősítésének szükségességéről, a közéletben való komoly szerepvállalás feladatáról. A műsor részleteket mutat be az ünnepi istentiszteletből is. Megszólalnak: Zelenák József evangélikus lelkész (Sepsiszentgyörgy), Szebik Imre evangélikus püspök-elnök, Mózes Árpád nyugalmazott püspök, Tőkés László püspök (Királyhágómelléki Református Egyházkerület), Tempfli József római katolikus megyéspüspök (Nagyvárad).

Szerkesztő: Fabiny Tamás, rendező-operatőr: Horváth Tamás