13.) Egyházi iskolák (35m05s)

Szegletkő (1999. március)

„Az iskola az egyház veteményeskertje” – ezzel a mondattal vezeti be Romhányi Anikó a három egyházi középiskolát bemutató műsort. A műsorban megszólalnak az iskolák vezetői, pedagógusai, diákjai, bepillantást nyerhetünk az iskolák mindennapjaiba. Lónyai utcai Református Gimnázium: Szabó Istvánné igazgatóhelyettes, Závodszkyné Orbán Erzsébet kémiatanár, Székely Ilona földrajztanár, Balássy László testnevelő tanár, Asztalos Gáborné nyelvtanár, Madarász Imréné igazgató, diákok: Kádas Anna, Asztalos Angéla, Haga Ida, Fazakas Dóra, Nemes Bernadett, Jármy Márton. Az iskola kórusa a Jézus, világ Megváltója kezdetű éneket énekli. Deák téri Evangélikus Gimnázium: Schulek Mátyás igazgató, Sólyom Anikó német-hittan szakos tanár, Kézdy Edit igazgatóhelyettes, diákok: Tettamanti Tamás, Balicza Máté, Barabás Lőrinc, Bencze Orsolya. Az iskola fúvósai Bencze Gábor: Ne csüggedj el kicsiny sereg, az énekkar pedig Eszterházy: Dulcis Iesu c. művét adja elő. Sylvester János Protestáns Gimnázium: Bibó István igazgató, Kálmán Outi angol-latin szakos tanár, Botlik Benedek matematika-fizika szakos tanár, Kovácsné Thomann Mónika magyar-történelem szakos tanár.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Zalányi Ferenc H.S.C, rendező: Tóth Béla