146.) „Békesség néktek” – Pillanatképek az 5. Országos Evangélikus Találkozóról (26m09s)

Isten kezében (2007. június 22-23.)

A tíz éves jubileumát ünneplő országos találkozó az elsőhöz hasonlóan Pakson került megrendezésre. Témája a „megbékélés, kiengesztelődés emberek és közösségek között” kérdéskörét járta körül elsősorban a családdal, a romákkal, a zsidókkal, a társadalommal, a generációkkal, az egyházakkal kapcsolatban. Megszólalnak: Ittzés János evangélikus elnök-püspök, Szabó Vilmos Béla evangélikus esperes (Paks), Mikó László presbiter (Szarvas), Kiss Klára egyházgondnok (Zseliz), Laborczi Géza evangélikus lelkész (Nyíregyháza-Kertváros), Márföldi István felügyelő (Hajdú-Szabolcsi Evangélikus Egyházmegye), Fabiny Tamás püspök, ifj. Fabiny Tibor egyetemi tanár, főszervező, Prőhle Gergely országos felügyelő, Frenyó Anna az ifjúsági osztály vezetője, Rozs-Nagy Szilvia evangélikus lelkész, Gáncs Péter püspök.

Szerkesztő-riporter: Nevelős Zoltán, rendező: Horváth Tamás, operatőr: Marossy Géza