155.) „Pusztán azért kell segíteni, mert ember…” - Az Evangélikus Egyház nyíregyházi Oltalom Szeretetszolgálata (27m10s)

Isten kezében (2008. április 5.)

Nyíregyházán 2000 óta működteti az Evangélikus Egyház a hajléktalanok ellátást. Azóta kiszélesedett az ellátás, és az Oltalom Szeretetszolgálat több intézményt is működtet, annak megfelelően, hogy az ellátottaknak miben van a legnagyobb szükségük segítségre. A műsor ezeket az intézményeket mutatja be és a bennük folyó munkába enged betekintést a munkatársak és az ellátottak segítségével. Megszólalnak: Dezanove Bartolomeu Ináció intézményvezető, Laborczi Géza evangélikus lelkész, igazgató, Karahuta Jánosné gazdasági vezető, Nagy Kornél, a nappali melegedő részlegvezetője, Szabó Attila, Pál Istvánné részlegvezető (átmeneti szálló kiléptetőház), Lőrinczné Borsi Erika családgondozó, Tarcsa Bálintné gyermekgondozó, Kalmár Ágoston szociális munkás.

Szerkesztő-riporter: Nevelős Zoltán, rendező-operatőr: Horváth Tamás