162.) Egy gyülekezet, egy templom Szentendrén (26m09s)

Isten kezében (2008. november 15.)

2004-ben szentelték fel a szentendrei evangélikus gyülekezet templomát. Sereginé Székács Csilla gyülekezeti felügyelőtől megtudhatjuk: ez a templom nem csak a helyi gyülekezet tagjait várja, hanem a környék evangélikusságát is kész fogadni, Visegrádtól Budakalászig. A gyülekezet életét, alkalmait Horváth-Hegyi Olivér, a gyülekezet parókus lelkésze mutatja be: a vasárnapi istentiszteleteken kívül a különböző korosztályok megtalálhatják a nekik megfelelő alkalmakat: gyermekistentiszteleten, nyugdíjaskörben, baba-mama klub keretében lehetnek együtt a közösségre vágyók. A műsorban részletet láthatunk a baba-mama klub egyik alkalmából is. Kocsis József Ybl-díjas építész mutatja be a templomépületet és a parókiát, Kocsis Gáspár belsőépítész pedig a templom berendezéséről beszél. A műsorban elhangzik: J. G. Walter: Szívem szerint kívánom…, J. Fr. Dandrieu: Magnificat, D. Zippoli: Versetto. Orgonál: Zászkaliczky Tamás orgonaművész.

Szerkesztő-riporter: Erhardt Ágoston, operatőr: Marossy Géza, Mencseli Tibor, rendező: Horváth Tibor