164.) „Embernek lenni rangot jelent” - beszélgetés a 83 éves Hafenscher Károllyal (26m08s)

Isten kezében (2008. december 20.)

Hafenscher Károly nyugalmazott lelkész, címzetes teológiai tanár, ökumenikus tanácsadó vall életéről, szolgálatáról. Lelkészi szolgálatát 35 évig a Deák téri evangélikus templomban végezte. A műsorban visszaemlékszik arra, hogyan került kapcsolatba a Bibliával a fasori gimnáziumi évei alatt, beszél arról, mi indította arra, hogy az egyházak egységtörekvéseinek élvonalában tevékenykedjen. Megtudhatjuk róla, milyen fontos volt egész életében számára az emberekkel való találkozás, s a világ hány országába volt lehetősége eljutni. Ő volt az a személy, aki 1969-ben közbenjárt a skandináv egyházzal való újbóli kapcsolatfelvétel ügyében, s sikerült rábírnia a svéd érseket, hogy ellátogasson Magyarországra. Bár már 20 éve nyugdíjban van, ez nem jelent számára passzivitást: 7 évig volt a Lelkipásztor c. folyóirat szerkesztője. A műsorban archív felvételről hallhatjuk egy 1988-as igehirdetésének részletét.

Szerkesztő-riporter: Erhardt Ágoston, rendező-operatőr: Horváth Tamás