19.) Melanchthon-kiállítás (Levelek Európának) (33m52s)

Szegletkő (1999. október)

A Melanchthon születésének 500. évfordulója alkalmából rendezett vándorkiállítás Budapestre, a Szépművészeti Múzeumba érkezett. A kiállított tárgyak segítségével megelevenedik a reformáció elindulása és gyors terjedése szerte Európában. A kiállítás megnyitóján a Cantus Corvinus Énekegyüttes énekel. A műsor Muntag Andor teológiai professzorral, Fabiny Tibor egyháztörténésszel, Günter Frank a Melanchthon-ház igazgatójával, Pröhle Gergely államtitkárral (NKÖM), Paul Metzger főpolgármesterrel (Bretten – Melanchthon szülővárosa), Czente Miklós igazgatóval (Evangélikus Országos Levéltár), és Alexander von Rom nagykövettel (Németország) közöl beszélgetést. A protestantizmus magyarországi jelentőségét, az evangélikus és a református egyház kezdeti szoros kapcsolatát Márkus Mihály református püspök mutatja be.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, műsorvezető: Gáspár Mónika, operatőr: Zalányi Ferenc H.S.C, rendező: Tóth Béla