33.) Ökumené a hannoveri világkiállításon 2000. (31m15s)

Szegletkő (2000. december)

Az egyházak a hannoveri világkiállításon három pavilonnal is jelen voltak. A KIE (Keresztyén Ifjúsági Egyesület) hal formájú Reménység Pavilonjának mottója ez volt: „Isten hozott a jövőbe”. A pavilon programjait Ulrich Parzany a Reménység Pavilon igazgatója mutatja be. Megszólalnak: Fülöp Anetta Zseb-IKE vezető (Székelyudvarhely), Bartha Csaba és Balázs Judit néptáncosok. A Vatikán pavilonja a ma emberét állította a középpontba, öt élethelyzetben ábrázolva őt. A Szentszék által gondozott pavilonról Sigfried J. Mehwald igazgatóhelyettes beszél. Az Expo lelkének a német katolikus és protestáns egyházak ökumenikus összefogásával felépített Krisztus Pavilon számított, amely sokak szerint a nyugalom és a béke helye volt a világkiállítás ideje alatt. A pavilont Gerhard Wegner a Krisztus Pavilon igazgatója mutatja be. A látogatókon kívül megszólalnak: Bodo Wiedemann evangélikus lelkész, Dietmar Engel katolikus lelkész, és Barbara Ritter evangélikus segédlelkész.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, műsorvezető: Gáspár Mónika, operatőr: Zalányi Ferenc H. S. C, rendező: Tóth Béla