36.) Az Egyházak Világtanácsa az erőszak ellen (59m38s)

Isten kezében (2001. február 10.)

A németországi Potsdamban és Berlinben tartotta nagygyűlését az Egyházak Világtanácsa, amelynek keretében döntést hoztak arról, hogy az erőszak visszaszorítását helyezik a középpontba, ezért meghirdették az erőszakmentes évtizedet. A műsorban a világ számos protestáns és ortodox egyházi vezetője vall az ökumenikus mozgalom és az erőszak legyőzésének esélyeiről. Nyilatkoznak: Philip Potter volt főtitkár (Jamaica), George Lemopoulos főtitkárhelyettes, Tarr Zoltán református lelkész, Christoph Klein püspök, szász evangélikus egyház (Románia), Anastasios ortodox érsek (Albánia), Aphrem Karim szír ortodox érsek (USA), Msgr. John Muttso-Mbinda Keresztény Egység Titkárság (Vatikán), dr. Konrad Raiser főtitkár, Johannes Rau szövetségi elnök (Németország), Margot Kässmann evangélikus püspök (Németország), Reinhard Tietze munkatárs Lutheránus Világszövetség, George Btogba (Libéria), Wolfgang Huber evangélikus püspök (Németország), José Ramos-Horta Nobel-díjas béke-aktivista (Kelet-Timor), Rita Süssmuth professzor a Bundestag volt elnöke Németország, és Jannice Love bizottsági elnök (USA). A műsor részleteket mutat be a különösen emlékezetes, formákban is nagyon gazdag záró istentiszteletből is.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Sibalin György