37.) Roma közösségek és az egyházak (59m55s)

Isten kezében (2001. február 24.)

Az összeállítás a mai magyar társadalom legégetőbb gondját, a cigánykérdést vizsgálja, arra keresve választ, hogy mit tesznek az egyházak a cigányság felemeléséért. A műsorban megszólalnak: Lankó József római katolikus lelkész (Alsószentmárton), a Pécsi Egyházmegye cigányokért felelős lelkipásztora, Oláh Béláné, Oláh József, Oláh Józsefné, Bölcskei Gusztáv református püspök, Gelsei Gábor görög-katolikus esperes, Tarjányi Béla dékán tanszékvezető professzor, Vesho Farkas Zoltán költő műfordító, Szalai Zoltán hatodéves szeminarista, Farkas Hajnalka (Békés), Balogh Zoltán igazgató lelkipásztor, Református Iszákosmentő Misszió (Dömös), Horváth Tarzícia Szociális Testvérek Társasága (Csobánka), Korzenszky Richárd OSB perjel, Csuhai József baptista prédikátor, Ralph Stocks baptista misszionárius (Észak-Karolina), dr. Heinl Péter igazgató Collegium Martineum (Mánfa), Orsós Mária, a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumának tanulója, Nyári József, a pécsi Kodály Zoltán Gimnázium tanulója, Uzse Jile együttes, Horváth Kálmán bemondó előadóművész, és Oláh József.

Felelős-szerkesztő: Fabiny Tamás, szerkesztő: Fialovszky Magdolna, H. Frivaldszky Bernadett, Salyámosy Éva, operatőr: Horváth Tamás, Sibalin György, Zalányi Ferenc, rendező: Wiegmann Alfréd