40.) Az Ökumenikus Charta aláírása Strasbourgban (59m48s)

Isten kezében (2001. áprilisi 28.)

„Veletek vagyok minden napon” Jézusnak ezeket a szavait választották mottóul az európai ökumenikus találkozó szervezői. Az év talán legjelentősebb egyházi eseménye a Charta Oecumenica elfogadása és ünnepélyes aláírása. Számos római katolikus, ortodox és protestáns egyházi vezető és konferenciai részvevő értékeli ennek jelentőségét. Megszólalnak: Margarethe Isberg evangélikus esperes (Svédország), Miloslav Vlk bíboros (Csehország), az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának elnöke, Keith Clements főtitkár (Európai Egyházak Konferenciája), Petra Pajdakovic újságíró (Horvátország), Handl András és Ferentzi Anna egyetemi hallgató, Anca Tibor Attila református lelkész (Erdély). Elfriede Dörr evangélikus lelkész (Nagyszeben), Dániel metropolita (Románia), Anastasios érsek (Albánia), Seregély István érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, Roger Etchegaray bíboros (Vatikán) és Krámer György evangélikus lelkész.

Szerkesztő: Fabiny Tamás, operatőr: Sibalin György, rendező: Hevér Zoltán