43.) Albánia egyházainak feltámadása (1h00m20s)

Isten kezében (2001. június 23.)

Albániában a kommunista országok között is egyedülálló módon üldözték a keresztyéneket. 1968-tól kezdve a vallásgyakorlást a legszigorúbban tiltották. Kivétel nélkül minden templomot bezártak, a papokat börtönbe zárták. Mintegy 10 éve, a diktatúra elmúltával új lehetőségek nyílnak az egyházak előtt is. Erről számol be Roszík Gábor evangélikus lelkész, valamint Anastasios, Tirana és egész Albánia ortodox érseke. Tudják, hogy nem elég az épületek felújítása, felépítése, sokkal fontosabb az emberek lelki és testi állapotával való törődés is. A műsorban megszólalnak még: Naum Mile újságíró („Ngallja” Tirana), Nikola Stoja egyetemi hallgató (Tirana), Reimonda Shqevi (Tirana), Joan Lena teológiai hallgató (Tirana), Agen „Az élet szava” egyház vezetője, Ankajaer Paulsen, evangélikus egyház (Tirana) és Rovena Vasilini (Durres).

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Sibalin György, rendező: Hevér Zoltán