45.) Egyház és média (59m50s)

Isten kezében (2001. augusztus 11.)

A Protestáns Média Alapítvány Tudományos Konferencia keretében rendezett tanácskozást Egyház a globalizáció kihívásában címmel. A konferenciáról és annak tapasztalatairól Győri János Sámuel evangélikus lelkész, a Proméd Alapítvány elnöke beszél. A piliscsabai Béthel Otthonban tartották meg az Evangélikus Rádiómisszió Konferenciát. Megszólalnak: Gáncs Péter evangélikus lelkész, Martin Birkedal NOREA (norvég rádiómisszió), Per-Olof Malk missziói igazgató (Finnország), Kocsis Zita tanítónő (Szentlászló–Horvátország), Seija Uimonen evangélikus lelkész, horvátországi misszionárius, Csatlós István (Szlovákia), Szabó Szilárd lelkészjelölt, Kocsis István diakónus (Sárszentlőrinc), Szergej Elfimov evangélikus diakónus (Komi Köztársaság), Fényes Pálné és Csielka Jánosné rádióhallgatók. Pannonhalmán a katolikus HÁLÓ mozgalom szervezett média-tanácskozást. Megszólalók: Kosik Júlia HÁLÓ programvezető, Meszleny László hírigazgató (Duna Televízió), Mucsányi János szerkesztő-riporter (Duna Televízió), Molnár Melinda HÁLÓ erdélyi megbízott, Riskó Mariann az Új Hajtás c. lap szerkesztője (Kárpátalja), Suskó Mihály plébános (Szlovákia), Dudás Natália újságíró (Vajdaság), Csúcs Mária a Duna televízió tudósítója (Csíkszereda), és Hortobágyi Ciril OSB perjel. Ugyancsak Pannonhalma adott otthont az IAKM: Nemzetközi Média és Kommunikációs Munkaközösség konferenciájának. Nyilatkoznak: Horst Langes, a rendezvényt támogató Robert Schumann Alapítvány elnöke, dr. Jósfay György újságíró, Erich Totzauer szerkesztő (ORF), dr. Tomka Miklós szociológus és dr. Ingrid Geretschlaeger médiapedagógus.

Szerkesztő: Fabiny Tamás, szerkesztő-rendező: Wiegmann Alfréd