46.) Kelj fel, és járj! III. Országos Evangélikus Találkozó Orosháza (59m57s)

Isten kezében (2001. augusztus 25.)

Paks és Csömör után most Orosházán találkoztak az evangélikusok. A rendezvényen megállapodás született a Magyar Evangélikusok Tanácskozó Testülete létrejöttéről is. Megszólalók: Pángyánszky Ágnes lelkész és Pintér Miklós gyülekezeti felügyelő (Pilis), Ribár János esperes (Orosháza), Harmati Béla püspök, Gáncs Péter missziói lelkész, Szebik Imre elnök-püspök, Varga István országgyűlési képviselő, Mikola István egészségügyi miniszter, Sólyom Jenő egyházkerületi felügyelő, Pósfay György lelkész, az Amerikai Magyar Evangélikus Konferencia képviselője, Gémes Pál lelkész (Németország), Fülöp Károly gyülekezeti felügyelő (Brassó), Dolinszky Árpád szuperintendens (Vajdaság). Szabóné Mátrai Marianna lelkész, Krámer György lelkész, Kondor Péter esperes, Mihályi Zoltánné oktatási osztályvezető, id. Hafenscher Károly, Gregersen-Labossa György lelkész, Szabó Lajos rektor (Evangélikus Hittudományi Egyetem), Skorka Katalin lelkész, Ittzés János püspök. Szolgált a pilisi Izsóp együttes, az orosházi evangélikus énekegyüttes. Az Evangéliumi Színház Sík Sándor István király c. drámáját adta elő.

Szerkesztő-rendező: Fabiny Tamás, operatőr: Pigniczky István, rendező: Wiegmann Alfréd