47.) A reformáció emléknapja (A 2000. október 31-i adás rövidített változata) (30m02s)

Isten kezében (2001. október 27.)

A műsor bemutatja a reformáció kialakulását, különös tekintettel Luther, Melanchthon s Kálvin munkásságára, valamint felvázolja mindazokat az értékeket, amelyeket a protestantizmus az elmúlt évszázadokban a világnak, ezen belül Magyarországnak, adott. A reformáció napjának jelentőségét Muntag Andor teológiai professzor méltatja. Megszólalnak: Szabados Regina evangélikus lelkész, Reuss András teológiai professzor, Imre Mihály irodalomtörténész, Szokolay Sándor zeneszerző, Luther írásából Papp János olvas fel részletet. Kálvinról Márkus Mihály református püspök, Dávid Ferencről Szent-Iványi Ilona unitárius lelkész beszél. Saját egyházát mutatja be: Mészáros Kálmán elnök (Magyarországi Baptista Egyház), Szigeti Jenő adventista teológiai tanár, Hecker Frigyes metodista lelkész. A műsor megemlékezik a Lutheránus Világszövetség és a Szentszék által aláírt nyilatkozatról a megigazulástannal kapcsolatban. Megszólal: Christian Krause püspök, a Lutheránus Világszövetség elnöke és Walter Kasper püspök, a Szentszék Keresztyén Egységtörekvés Pápai Tanácsának főtitkára.

Szerkesztő-rendező: Fabiny Tamás, operatőr: Zalányi Ferenc H. S. C, rendező: Hevér Zoltán