52.) Hungaria Regia (29m12s)

Magyar Millennium (2000. március)

Magyar egyházművészeti kincsek kiállítása Brüsszelben. 1999. október 8. és 2000. január 9. között volt látható Európa „fővárosában”, az Europalia ’99 rendezvényeinek keretén belül a Hungaria Regia nevet viselő központi tematikus kiállítás, mely méltóképpen mutatta be a szinte mindig határhelyzetben lévő Magyarország történetét. A kiállítás jelentős része a magyar egyházművészet kincseit sorakoztatta fel a látogatók előtt. A kiállítás programigazgatója, Rubovszky Rita kalauzolásával ismerhetjük meg azokat a műtárgyakat, amelyek egyházaink gazdag kulturális örökségét is képezik. A műsorban megszólalnak még: Reino Lampinen EU tanácsos (Finnország), Lolan Eriksson EU tanácsos (Finnország), Baján László közlekedési szakattasé (magyar EU misszió) és Juliette Sinkó egyetemi hallgató (Hollandia).

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, rendező-operatőr: Horváth Tamás