54.) A reformáció emléknapja (50m18s)

(2000. október 31.)

A műsor középpontjában a reformáció kialakulásának bemutatása áll. Luther jelentőségét Muntag Andor teológiai professzor méltatja. Megszólal még: Szabados Regina evangélikus lelkész, Fabiny Tibor egyháztörténész, Reuss András teológiai professzor, Imre Mihály irodalomtörténész, Szokolay Sándor zeneszerző, Fekete Csaba református lelkész könyvtáros, Borzsák István irodalomtörténész, Orosz Gábor Viktor evangélikus segédlelkész, Németh Péterné evangélikus segédlelkész, Márkus Mihály református püspök. Luther írásából Papp János olvas fel. A műsor bemutatja a budapesti Baár-Madas Református Gimnáziumot is. Megszólalnak: B. Tóth Klára tanár, festő-restaurátor, Bakos Rebeka és Szabó Levente, az Alma Mater Baár-Madas Öregdiák Alapítvány alapítói. A történelmi gyökerekkel rendelkező kisegyházakat mutatják be: Orbókné Szent-Iványi Ilona unitárius püspökhelyettes, Mészáros Kálmán elnök (Magyarországi Baptista Egyház), Szigeti Jenő adventista teológiai tanár, Hecker Frigyes metodista lelkész. A műsor ízelítőt ad a genfi és az augsburgi ünnepi eseményekből is. Megszólal: Christian Krause püspök, a Lutheránus Világszövetség elnöke és Walter Kasper püspök, a szentszék Keresztyén Egységtörekvés Pápai Tanácsának főtitkára. Végül pedig a protestáns napok kulturális estjének programjába pillanthatunk bele. Megszólal: Bölcskei Gusztáv református püspök és Mádl Ferenc a Magyar Köztársaság elnöke. Fellép a Pécsi Református Kollégium Vegyeskara és a Fasori Evangélikus Gimnázium énekkara.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Zalányi Ferenc H. S. C, rendező: Tóth Béla