55.) Szibériai passió (59m50s)

A szellem órája (2001. április 11.)

Az 50-es évek egyházüldözését idézi fel az a néhány portré, amelyen keresztül nemcsak az embertelen kort, hanem a hitből fakadó helytállást is megismerjük a börtön, a kényszermunka a félreállítottság idején. Szereplők: Sólymos Szilveszter OSB bencés szerzetes, Zsedényi Lilla operaénekes ikonfestő (Zsedényi Béla lánya), Kovács Bálint református lelkész, a KIE egykori vezetője és Böröcz Sándor evangélikus lelkész, a Kiáltás a mélyből c. könyv szerzője. A portrékat kerekasztal beszélgetés követi, melynek témája: hogyan élték meg az egyházak az üldözést, a vezetők félreállítását, a besúgóhálózat kiépítését. A szakértők arról is tájékoztatnak: hol tart jelenleg a rendszerváltás előtti időszak kiértékelése a különböző felekezetek körében. A kort három történész értékeli: Tőkéczki László a református, Zászkaliczkyné Mirák Katalin az evangélikus és Kiszely Gábor a katolikus egyház szempontjából.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Sibalin György, rendező: Hevér Zoltán