62.) Új evangélikus templomok és találkozóközpontok a Balatonnál - Találkozások házai (26m12s)

Isten kezében (2006. július)

Az ezredfordulón néhány balatonparti település gazdagodott újonnan épített templommal, vagy a kor követelményeinek megfelelő színvonalúan felújított intézménnyel. Ezeket mutatja be a műsor. Elsőként Balatonfüredre látogatunk. Riczinger József evangélikus lelkész (Balatonfüred-Dörgicse) és Benczúr László építész beszél az építkezés jelentőségéről a gyülekezet életében, illetve magáról a templomépületről, melynek oltárképét Polgár Rózsa textilművész alkotta, nyilatkozik még Pethő Jenő egyházgondnok. A révfülöpi Ordass Lajos Evangélikus Oktatási Központ épületének történetéről, az építési munkálatokról Krizsán András építész beszél. Az épületegyüttesben zajló rendezvényekről Némethné Nyögéri Julianna igazgató ad tájékoztatást. Azt pedig, hogy milyen jó egy ilyen színvonalas helyen táboroztatni, Sághy Kata Ágfalva-Sopronbánfalvai evangélikus lelkésztől tudhatjuk meg. A szintén újonnan épült balatonboglári templomról Nagy Tamás építész, és Aradi György evangélikus lelkész beszél. A balatonszárszói Evangélikus Konferencia- és Missziói Otthont Benczúr László építész és Végh Szabolcs intézményvezető mutatja be.

Szerkesztő-riporter: Nevelős Zoltán, rendező-operatőr: Horváth Tamás