69.) Éneklő reformáció a Felvidéken VII. (29m54s)

Semper reformanda (2001.)

A hetedik részben a Felvidék nevezetes reformációi helyeit ismerhetjük meg: Kassa, Bártfa, Zólyom. Akik bemutatják őket: Oremus Zoltán református lelkész, Finta Gergely orgonaművész egyházzenész, Jan Mišák evangélikus esperes, Fabiny Tibor egyháztörténész és Szentmártoni Szabó Géza irodalomtörténész. Elhangzik: Sziráki Balázs: Házasének 1550 (Seregöknek Ura és erős Istene), ismeretlen szerző: Prédikáció utáni dicséret Bártfai énekeskönyv, 1593 (Áldott légy Úristen az magas mennyben), Balassi Bálint: …Kiben bűne bocsánatért könyörgett akkor, hogy házasodni szándékozott, 1584 (Bocsásd meg Úristen). Az énekeket Gryllus Vilmos és Gryllus Dániel adja elő.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Sibalin György, rendező: Hevér Zoltán