84.) Akit háromszor szólított meg Jézus I. (Túróczy Zoltán) (26m19s)

Isten kezében (2004. február)

Az egyháztörténelemben szinte egyedülálló módon háromszor választották meg, majd háromszor állították félre Túróczy Zoltán püspököt. Előbb 1939-től Nyíregyháza székhellyel a Tiszai, majd 1948-tól Győr székhellyel a Dunántúli egyházkerület püspöke volt. Az 1956-os forradalom sodrában pedig – budavári székhellyel – az Északi egyházkerület választotta meg főpásztorául. Az evangélizáció és a finn-magyar kapcsolatok kiemelkedő munkásának életét és munkásságát történészek, kortársak és családtagok idézik fel. Az első rész születésétől az első pertörlésig eleveníti fel Túróczy Zoltán életét. Közreműködik: dr. Fabiny Tibor egyháztörténész, dr. Manninger Jenő ny. baleseti sebész, Tekus Ottó ny. evangélikus lelkész, Manninger Jenőné Túróczy Erzsébet, Hadar Ilona ny. közjegyző, Mirák Katalin történész, Ittzés András egyetemi adjunktus.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Sibalin György, rendező: Tóth Béla