95.) Egy hiteles hang - Novotny Zoltán sportriporter és presbiter (26m14s)

Isten kezében (2006. január)

A portréműsor Novotny Zoltánt, a Magyar Rádió munkatársát a Protestáns Újságírók Szövetségének elnökét, a Deák téri evangélikus egyházközség presbiterét mutatja be. Novotny Zoltán tíz olimpián számtalan magyar sportoló sikerét közvetítette, amellett sok-sok rádiós és televíziós műsorban szerepelt. A Duna Televízió összeállítása az újságíró kevésbé ismert arcát is bemutatja: hogyan maradt életben csodálatos körülmények között ötévesen Budapest bombázásakor, miért határozta el, hogy rádióriporter lesz, hogyan került egy „véletlen” folytán a televízióhoz, s lett huszonhét évre tévéhíradós bemondó. Beszél arról is, hogy édesanyjától tanulta, hinni kell az emberekben, és azt is, hogyan lehet olvasni a Bibliát. Őszintén vall arról is, hogy feleségével nem csak polgári esküvőjük volt, és arról is, miért érezte fontosnak az idő múlásával, hogy visszatérjen gyülekezeti „gyökereihez”.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Marossá Géza, rendező: Tóth Béla