99.) Evangélikus Egészségügyi Központ születik (27m37s)

Isten kezében (2003. június)

Nyilvános fórumot rendezett az Evangélikus Egyház a budapesti Deák téri templomban, melynek témája egy egészségügyi képzési központ kialakítása volt a jelenlegi Sportegészségügyi Intézet területén, melyet az Evangélikus Egyház működtetne. A tervekben szerepel, hogy az időskorúak gondozása és a fogyatékkal élők rehabilitálását elősegítő tevékenység mellett egy középfokú szakképesítést adó iskolát is működtetnének. A műsorban megszólalnak, nyilatkoznak: Szebik Imre evangélikus püspök, Fabiny Tibor egyháztörténész, Taschner Erzsébet megbízott főnökasszony (FÉBÉ), Cserháti Péter baleseti sebész (a koncepció lényegének kidolgozója), Nagy Zoltán főigazgató főorvos (OPNI), Mihályi Zoltánné oktatási osztályvezető, Frenkl Róbert országos felügyelő. Tahy Árpád főigazgató (Szent Ferenc Kórház), Manninger Jenő ny. egyetemi tanár, Velkey György megbízott főigazgató (Bethesda Gyermekkórház), Hermann Schönauer rektor (Neuendettelsaui Diakóniai Központ), Walter Gebhardt, az Europa Institut vezetője (Németország), Brooser Gábor ny. egyetemi tanár.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Mencseli Tibor, rendező: Tóth Béla