127.) A láng új hazája: Ausztria, Nagy-Britannia V. rész (28m39s)

A forradalom hite (2006.)

Az 1956-os forradalmat követő orosz megszállás miatt sokan választották az Angliába vagy Ausztriába való menekülést. Az egyházak és a segélyszervezetek készek voltak segíteni az otthontalanná vált embereknek. Nyugaton a menekülteket szinte hősökként ünnepelték. A műsor közülük szólaltat meg többeket: Szemerédi Tibor a Bécsi Napló szerkesztőségi tagja (Bécs), Schermann Rudolf római katolikus teológus újságíró (Bécs), Andorka Rudolf evangélikus gyülekezeti felügyelő (Bécs), Tüttő György pápai prelátus angliai római katolikus főlelkész (London), Vásárhelyi Gyula László grafikusművész (London), Gömöry György költő műfordító (London), Jotischky László újságíró (London), Adler Sándorné Kaiser Edit (London), dr. Zsigmond András tiszteletbeli konzul (Liverpool). Pátkai Róbert ny. evangélikus püspök (London), Szarvas József, az Európai Szabadságharcos Szövetség soros elnöke (London), Ágoston Kati (Manchester), Gáspár Gyula főgondnok Angliai Magyar Református Egyház (London), Gróf Pejáchevics Márk máltai lovag (London), Határ Győző író, költő Állatok közt állat c. versét olvassa fel.

Szerkesztő: Fabiny Tamás, operatőr: Pigniczki István, rendező: H. Tóth Béla