102.) A Lutheránus Világszövetség 10. nagygyűlése a kanadai Winnipegben I. rész (28m39s)

Isten kezében (2003. augusztus 9.)

A nagygyűlés 2003. július 21-31. között került megrendezésre, közel 1000 résztvevővel. A találkozó kezdetét beárnyékolta, hogy a kanadai hatóság több mint 50 afrikai és ázsiai résztvevőtől tagadta meg a vízumot, így ők nem vehettek részt az eseményen. A résztvevők néma tiltakozással fejezték ki a diszkriminációval való egyet nem értésüket. Megszólalnak: Benjamin Rabenorolahy elnök (Malaysiai Evangélikus Egyház), Rhonda Lorch irodaigazgató (Kanadai Evangélikus Egyház), Raja Kishore Mannava főtitkár (Indiai Evangélikus Egyház), Christian Krause elnök (Lutheránus Világszövetség), Ishmael Noko LVSZ főtitkár, Michael Peers prímás (Kanadai Anglikán Egyház), Raymond L. Schultz püspök-elnök (Kanadai Evangélikus Egyház), Walter Kasper bíboros (Vatikáni Egységtitkárság), Szebik Imre evangélikus püspök-elnök, Bárdossy Tamás közgazdász, a zsinat világi elnöke, Harmati Béla evangélikus püspök.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, rendező-operatőr: Horváth Tamás