119.) Magyar protestáns gyülekezetek Nyugat-Európában (27m42s)

Isten kezében (2005. szeptember 17.)

Helsinki közelében tartották augusztusban az európai országok magyar protestánsainak találkozóját. A konferencia egyik fontos témája volt az anyaországgal való hivatalos kapcsolat erősítésének szükségessége. Fontos kérdés számukra a lelkészutánpótlás problémájának megoldása. A műsorban megszólalók ismertetik a különböző országokban élő magyar protestáns gyülekezetek helyzetét, nehézségeit, reményeit. Megszólalók: Varga Pál református lelkész, a Nyugat-európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetségének elnöke, Nagy Gábor országos felügyelő (Finnországi Magyar Gyülekezet), Risto Cantell külügyi igazgató (Finn Evangélikus Egyház), Heikki Ahonen evangélikus esperes (Helsinki). Halász Béla presbiter (Finnországi Magyar Gyülekezet), Vida-Szűcs Márta presbiter (Párizs), Joób Olivér ny. evangélikus lelkész (Zürich), Jaskó Irén presbiter, a Nyugat-európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetségének titkára, Jordáky Béla országos felügyelő (Svédország), Molnár-Veres Pál evangélikus lelkész (Svédország).

Szerkesztő: Fabiny Tamás, rendező-operatőr: Horváth Tamás