122.) Atyai örökség vagy Isten ajándéka? Lelkésznemzedékek a Gáncs családban (26m21s)

Isten kezében (2006.)

A Gáncs családban Mária Terézia idejéig vezethető vissza a lelkészi hivatás választása. Mennyiben számít családi hagyománynak vagy mennyiben valósul meg az egyéni döntés szabadsága egy ember életében, aki ilyen felmenőkkel rendelkezik? Ezt a kérdést próbálja megválaszolni a műsor a családtagok megszólaltatásával. Mindhárom lelkésznek megadatott, hogy a prédikálás mellett más területen is kiteljesedjen munkássága. Gáncs Aladár tanulmányt írt az orgonajáték történetéről, Gáncs Péter az evangélikus rádiómisszió magyarországi vezetője, missziói lelkész majd a Déli Egyházkerület püspöke lett, Gáncs Tamás pedig jelenleg egyetemi lelkészként a Megacsend együttes tagja. A portréműsorban megszólalnak: Gáncs Aladár evangélikus lelkész, Gáncs Péter püspök (Déli Evangélikus Egyházkerület), Gáncs Aladárné Hybl Klára, Gáncs Péterné Hafenscher Márta, Gáncs Tamás evangélikus lelkész.

Szerkesztő-műsorvezető: Nevelős Zoltán, operatőr: Horváth Tamás, rendező munkatársa: Kocsis Zsuzsánna