123.) A lutheránus forradalom I. rész (29m24s)

A forradalom hite (2006.)

Fél évszázad távlatából szemléljük a forradalmat. Miként vettek rész keresztyén emberek és egyházak az események sodrában? Mit nevezhetünk a forradalom hitének? Ezekre a kérdésekre keres választ a sorozat. Kinczler Gyula archív fotói hiteles képet adnak a forradalom pillanatairól. A filmből megismerhetjük a forradalmi események előzményeit, az előkészületeket, amelyek azt jelezték: történnie kell valaminek, nem mehetnek tovább úgy a dolgok, ahogy eddig voltak. A sorozat első része az evangélikus egyház szempontjából, elsősorban az evangélikusok szerepvállalását vizsgálva mutatja be az eseményeket. A megszólalók szemtanúként, résztvevőként emlékeznek vissza a történtekre: Kinczler Irén ny. evangélikus lelkész, id. dr. Fabiny Tibor egyháztörténész, id. Zászkaliczky Pál ny. evangélikus lelkész, Baranyay Kálmán volt teológushallgató.

Szerkesztő: Fabiny Tamás, operatőr: Pigniczki István, rendező: H. Tóth Béla