133.) Kossuth Lajos és az egyházak (28m04s)

Isten kezében (2002. november 30.)

Ünnepi megemlékezést és tudományos ülésszakot rendeztek Budapesten a Deák-téri evangélikus templomban, illetve ökumenikus istentiszteletet tartottak Kolozsváron az evangélikus templomban Kossuth Lajos születésének 200. évfordulója alkalmából. A műsor bemutatja, milyen szoros kapcsolata volt már gyermekkorától kezdve, tanulmányai révén Kossuthnak az egyházakkal. Hazafias gondolkodását főként az eperjesi evangélikus kollégiumnak köszönhette. Nagy álma, a protestáns egyházak uniója azonban nem valósulhatott meg. Kossuth Lajos a cselekvő hit és a féltő hazaszeretet megtestesítője volt. Megszólalnak: dr. Fabiny Tibor egyháztörténész, Veczán Pál evangélikus esperes (Tállya), dr. Harmati Béla evangélikus püspök, Zakar Péter történész, Csapody Miklós országgyűlési képviselő, Mózes Árpád evangélikus püspök (Kolozsvár).

Szerkesztő: Fabiny Tamás, operatőr: Pigniczki István, rendező: Tóth Béla