140.) „Istennek szolgálunk” - Egyházfiak az evangélikus egyházban (26m22s)

Isten kezében (2007. február 17.)

Miben áll az egyházfi szolgálata egy falusi vagy egy városi gyülekezetben? A gyülekezet rendjéért felel. Ő az első, aki a templomba érkezik az istentisztelet előtt, és ő az utolsó, aki elhagyja azt, miután az istentisztelet véget ért. Jó, ha az istentiszteletre érkezők rendben találnak mindent, és nem vonja el figyelmüket semmi zavaró körülmény az igehallgatásról. Ezért az egyházfi mindenre odafigyel a templom környezetének rendben tartásától kezdve az oltár gyertyáinak meggyújtásáig bezárólag. A műsor három különböző gyülekezet egyházfiainak tevékenységén keresztül igyekszik ezt a szép és hasznos háttérmunkát bemutatni. A műsorban megszólalnak: Mekis Ádám evangélikus esperes (Acsa), Czeba János egyházfi (Erdőkürt), Merész Aranka egyházfi (Erdőtarcsa), Magera János egyházfi (Nyíregyháza). A film elején Merész Aranka saját versét olvassa fel, amelyet a templomszentelésre írt.

Szerkesztő-riporter: Nevelős Zoltán, rendező-operatőr: Horváth Tamás