144.) „Újat cselekszem” - Missziói Nap a három evangélikus egyházkerületben (25m56s)

Isten kezében (2007. május 19.)

Minden évben rendeznek missziói napot az Evangélikus Egyház egyházkerületeiben. Ezúttal a három helyszín: Győr, Rákoskeresztúr, Gyöngyös. A műsor a missziói nap eseményeiről számol be. Megszólalók: Szeverényi János országos evangélikus missziói lelkész, Kis János, Balicza Iván evangélikus lelkész (Budavár), Máté Zoltán tanár (Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium), Blatniczky János Dávid missziói lelkész (Északi Evangélikus Egyházkerület), Gáncs Péter püspök, Szabóné Mátrai Mariann püspökhelyettes. Verasztó János missziói lelkész (Nyugati Evangélikus Egyházkerület), Kósa László evangélikus lelkész (Rákoskeresztúr), Győri Gábor esperes (Pesti Evangélikus Egyházmegye), Fatalin Helga evangélikus lelkész (Hatvan-Gyöngyös), Székács György másodfelügyelő (Gyöngyös), Horváth Ádám és Farkas Andrea (Nyíregyháza), Urbán Ágnes tanár (Deák Téri Evangélikus Gimnázium), Káposzta Lajos evangélikus lelkész (Soltvadkert), Ittzés János elnök-püspök.

Szerkesztő-riporter: Nevelős Zoltán, rendező: Horváth Tamás, operatőr: Marossy Géza