147.) „Nyitott ajtót adtam eléd” - A nyírtelki evangélikus közösség (26m17s)

Isten kezében (2007. augusztus 18.)

Györfi Mihály nem lelkésznek készült. Munkahelye, családja volt már, amikor 26 éves korában hallott arról, hogy Istennek szava van az emberhez, hogy Krisztus szabadításában az ember új életet kaphat. Ezt elfogadva megváltozott az élete. Levelező tagozaton elvégezte a teológiát, s bár eredetileg nem így tervezte, de lelkészi szolgálatot vállalt Nyírszőlősön 1992-ben. A műsorból megismerhetjük a később önállósodott nyírtelki evangélikus gyülekezet indulásának történetét, és a közösség jelenlegi szolgálati területeit is. Megszólalók: EKG (Egyedül Krisztus Gazdagít) együttes, Györfi Mihály evangélikus lelkész, Szabó Attila szerkesztő (Érted folyóirat), Szalanics Józsefné, Császár Miklósné, Kovács Henrietta, Kovács Pálné, Kovács Pál, Kovács Péter, Marcsekné Bán Emese, Borbás Zoltán egyházközségi felügyelő, Mezőné Debreceni Zsuzsanna közösségi gondozó, Laskai Györgyné, Mező Zsolt.

Szerkesztő-riporter: Nevelős Zoltán, rendező-operatőr: Horváth Tamás