148.) A III. Európai Ökumenikus Találkozó Nagyszebenben (26m23s)

Isten kezében (2007. szeptember 4-9.)

Basel és Graz utána Nagyszeben kapta meg a találkozó megrendezésének lehetőségét. A találkozó témája: Krisztus világossága. Megszólalók: Szebik Imre ny. evangélikus püspök, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának elnöke, Kránitz Mihály római katolikus teológiai professzor (PPKE), José Manuel Barroso elnök (Európai Bizottság), Ábrám Tibor református főgondnok, elnök (Generális Konvent Közös Képviseleti Bizottsága), Christoph Klein püspök (Erdélyi Szász Evangélikus Egyház), Erdélyi Géza püspök (Szlovákiai Református Egyház), Kató Béla püspökhelyettes (Erdélyi Református Egyházkerület), Aldo Giorando főtitkár (Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa). Boronkainé Salacz Ágnes elnök (Keresztyén Ökumenikus Baráti Társaság), Horváth-Hegyi Áron és Kalit Eszter evangélikus teológushallgatók, Csernák István szuperintendens (Magyarországi Metodista Egyház), Colin Williams főtitkár (Európai Egyházak Konferenciája), Bölcskei Gusztáv püspök, lelkészi elnök (Magyarországi Református Egyház Zsinata), Antal János külügyi előadótanácsos (Királyhágómelléki Református Egyházkerület).

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, rendező: Horváth Tamás, operatőr: Demeter Levente