151.) Ott áll a valóságban - Józsa Márton a templomépítő I. rész (39m10s) II. rész (28m10s) (67m20s)

A két részes műsor felidézi a siófoki evangélikus templom építésének történetét, és az építtető lelkész, Józsa Márton lelkészi életútjának legfontosabb állomásait. Józsa Márton az erdélyi Zselyken született. Teológiai tanulmányait Kolozsváron végezte, és rövid ideig tartó kolozsvári szolgálat után Túróczy Zoltán püspök a szlovákiai Nagytárkányba helyezte. 1941-től 1944 októberéig a Munkácstól Rahóig terjedő területen végzett lelkészi szolgálatot. Ezt követően Celldömölkre került, ahol 33 évig szolgált. Nyugdíjazása után vállalta a siófoki szolgálatot, eredetileg egy tanév idejére. Szolgálata során többször vett részt építésben, valamennyiszer abban bízva, hogy Isten az ő segítségét idejében hozza. Így történt ez Munkácson a gyülekezeti ház építésénél, Tokorcson és Siófokon pedig a templom megépítésénél. Józsa Márton szolgálata szép példája a hitben való járásnak, annak, hogy a hitből cselekedetek fakadnak.

Készítették: Kováts Flórián, Lehoczky László