16.) Egy világkollégium Erlangenben (30m12s)

Szegletkő (1999. július)

Erlangen Észak-Bajorország egyik egyetemi városa. Itt található a Luther Márton Szövetség egyik központja, ahonnan a kisebbségi sorban élő evangélikus egyházak támogatását irányítják. A Szövetség diákotthont is működtet, amely valóban otthont nyújt az itt tanuló diákok számára. Erlangen történetét Michael Hübner evangélikus lelkész ismerteti. Hermann Brandt teológiai professzor számol be az egyetem életéről. Rainer Stahl főtitkár a Luther Márton Szövetség megalakulásáról, munkájáról beszél. Hannelene Jeske munkatárs mutatja be a két diákotthont és a Szövetség koraősszel rendszeresen megrendezett nyelvtanfolyamát, a Szövetség egyéb munkaterületeit, és az Evangélikus Szolgáltat szerepét. Wibke Stange munkatárs az iratterjesztés munkájáról és az 1984-es Lutheránus Világtalálkozón tapasztaltakról beszél. Megszólalnak a kollégium hallgatói is: Michael Dube (USA), Thomas Freytag (Németország), Takács Eszter, Percze Sándor (Magyarország), David Ayvazyan (Örményország), Daniel Benga ortodox pap, George Pulikkottil ortodox pap.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Zalányi Ferenc H.S.C, rendező: Tóth Béla