165.) Adventi üzenet (35m05s)

Szegletkő (1997. december 7.)

Ádvent második vasárnapján szólalnak meg az ádventi várakozás, felkészülés, kora gyermekkori emlékek, felelősségvállalás, szeretet kérdéskörében a megkérdezettek. Szirmai Zoltán evangélikus esperes a Fasori Evangélikus templom oltárképének és üvegablakainak bemutatásával alapozza meg a műsor hangvételét. dr. Grynaeus Tamás orvos a felkészülés hogyanjáról gondolkodtat el. Az Újpesti Baptista Gyülekezet Harangzenekara előadásában hallgathatjuk meg: J. S. Bach: Jöjj népek Megváltója és Mendelssohn: Miért késel Jézus? c. műveit, vezényel: Simon Norbert. Papp Zoltán színművész Ady Endre: Kis karácsonyi ének c. versének kapcsán mondja el gondolatait, Kézdy Edit gimnáziumi tanár pedig az embernek a teremtettségben elfoglalt helyét és felelősségét állítja a középpontba. Végül Szekeres Pál paralimpikon történetét ismerhetjük meg: hogyan dolgozta fel azt a gyökeres változást, amit balesete hozott addigi sportolói életébe, hogyan tudta újra sportolóként folytatni az életét, most már kerekesszékben ülve. A műsorban megszólal még: Beliczay Sándor és Batizi Sándor mesteredzők.

Szerkesztő: Nagy László, operatőr: Bánhegyi István H.S.C, rendező: Nemes Takách Ágnes, műsorvezető: Gáspár Mónika