17.) A langenzenni kolostortemplom (29m43s)

Szegletkő (1999. augusztus)

A bajorországi Langenzenn Ansbach és Nürnberg között található, legnevezetesebb épülete pedig a 13. században épült kolostortemplom. Az 1409-ben alapított ágoston rendi szerzetesi közösség kolostorának udvarán, Winfried Winter lelkésszel való beszélgetésből ismerhetjük meg a kolostor és a templom történetét, egykori lakóit, a reformáció előtti hagyományok és az evangélikusság egymás mellett élésének történetét. A gyülekezetben ma is aktív, a különböző korosztályok számára részvételi lehetőséget biztosító munka folyik a munkatársak vezetésével. Tanúi lehetünk a gyermekek bibliai hetét záró különleges istentiszteletnek is. Részletes bemutatót tekinthetünk meg a templom különböző műemlék képeiről, oltárairól, ismertetőt kapunk szimbolikájukról, a hozzájuk tartozó történeteket pedig magából a bibliai szövegből hallgathatjuk meg.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Zalányi Ferenc H.S.C, rendező: Tóth Béla