173.) Táborokban jártunk (35m02s)

Szegletkő (1998. augusztus)

A nyár a táborozás ideje a protestáns egyházak programtervében is. A műsor néhány táborhelyet mutat be, ahol a gyülekezetekbe tartozó, vagy hittanos gyermekek számára kínálnak táborozási lehetőséget. Először a Keszthely melletti Gyenesdiást ismerhetjük meg. A táborról Krska Mária evangélikus lelkész, Szigethyné Szenteczki Katalin ifjúsági vezető, Szemerei János evangélikus lelkész, táborvezető, és Stermeczki András evangélikus lelkész beszél. Tahiban ötven éve működik a református egyház konferenciatelepe. Az itteni táborokat Fónagy Miklós református esperes, Szaszák Imre református lelkipásztor, táborvezető, Czövek Anikó hitoktató, Veres Júlia és dr. Németh Csilla mutatja be. Szokolya 1992 óta jelent táborozási lehetőséget a református gyermekek számára. Berkesi Gábor református lelkipásztor, Pálóczy Attila missziói gondnok, Pálóczyné Nagy Judit táborvezető beszél az itt megrendezett táborokról.

Szerkesztő: Nagy László, operatőr: Bánhegyi István H.S.C, rendező: Nemes Takách Ágnes, műsorvezető: Gáspár Mónika