23.) Nyíregyházi segélyszolgálat (36m24s)

Szegletkő (2000. február)

Az önkormányzattal való megállapodás értelmében az evangélikus egyház vette át Nyíregyházán a hajléktalanok ellátásának ügyét. A műsor ellátogat egy nappali melegedőbe, és éjjeli menedékhelyre, egy ingyenkonyhára és egy anyaotthonba, bemutatva azok szolgálatát, akik - Laborcziné Sztankó Gyöngyi evangélikus lelkész vezetésével - ezt a nemes ügyet magukra vállalták. Az elesettekkel való beszélgetésekből az is kiderül, hogy hogyan jutottak ilyen sokan csaknem reménytelen családi és szociális helyzetbe, és hogy ők hogyan fogadják az egyház segítségét. A műsorban a gondozottakon kívül megszólalnak: Csabai Lászlóné Nyíregyháza polgármestere, Laborcziné Sztankó Gyöngyi, Deme Dóra a Szociális Iroda vezetője, Pattyán László a Periféria Egyesület elnöke, a mozambiki származású Dezanove Bartolomeu Inácio az OLTALOM Szolgálat Igazgatója, és Dragos Ágnes az Átmeneti szálló részlegvezetője.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, műsorvezető: Gáspár Mónika, operatőr: Zalányi Ferenc, rendező: Tóth Béla