31.) Egy egyházkerület feltámadása (31m02s)

Szegletkő (2000. október)

1952-ben egy diktatórikus döntéssel szüntették meg az evangélikus egyház négy egyházkerületét, s helyettük mesterségesen hoztak létre kettőt. A műsor felidézi a Dunántúli egyházkerület múltját, az erőszakos felszámolás idejét, majd bemutatja a megválasztott új elnökség beiktatását a győri Öregtemplomban. A műsorban megszólalnak: Ittzés János evangélikus püspök, dr. Weltler János felügyelő, valamint: dr. Fabiny Tibor egyháztörténész, Tekus Ottó nyugdíjas lelkész, Laborczi Zoltán nyugdíjas lelkész, Kapi Béla (az 1916-1948 között püspöki tisztet betöltő Kapi Béla fia), Pusztay László nyugdíjas lelkész, Boleratzky Lóránt nyugalmazott ügyvéd, egyetemi magántanár. A beiktatási ünnepségen Szebik Imre evangélikus püspök prédikál, az eskü szövegét Labossa Lajos esperes mondja.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, műsorvezető: Gáspár Mónika, operatőr: Zalányi Ferenc H. S. C, rendező: Tóth Béla