32.) Hannover EXPO 2000. A magyar pavilon egyházi vonatkozásai (31m54s)

Szegletkő (2000. november)

Az 2000-es Expo-t az Ember, természet, technika témakör jegyében rendezték meg. Az öt hónapig tartó rendezvény egyik jelképévé vált a „millenniumi hajóként” is emlegetett magyar pavilon, mely mindent az emberen keresztül kívánt megláttatni. A pavilonban nemcsak kulturális, hanem egyházi rendezvények is voltak. A műsor azokat az ökumenikus istentiszteleteket mutatja be, amelyekre augusztus 20-án, illetve október 23-án került sor. Megszólalnak: Urbán Imre római katolikus tábori esperes, Szabó Lajos rektor (Evangélikus Hittudományi Egyetem), Gérnyi Gábor miniszteri biztos, Gyimóthy Géza az Országgyűlés alelnöke és Csíkvári István. Közreműködik: Tényi Edit énekel (Becskerek, Vajdaság); Csarankó Béla hegedűművész, Balogh Ferenc (vers) színinövendék. A műsor tudósít a magyar delegáció cellei látogatásáról, ahol magyar honvédek sírjánál emlékeztek a II. világháború áldozataira, végül tanúi lehetünk a Hannoveri Magyar Egyesület okt. 23-ai fáklyás megemlékezésének.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, műsorvezető: Gáspár Mónika, operatőr: Marossy Géza, Zalányi Ferenc H. S. C, rendező: Tóth Béla