5.) Új protestáns templomok (35m04s)

Szegletkő (1997. április)

Kispesten, a Rózsa téren a régi református templom helyére új épült. Az építkezésről, a gyülekezet kezdeteiről, növekedéséről Nagy Béla építész, Ablonczy Dániel ny. református lelkész és Ablonczy Kálmán református lelkész beszél. Szigetszentmiklóson nyolc évig épült a baptista templom. Az előkészületekről, a munkálatokról, a mozgássérült misszió tervéről, az intézményben működő nemzetközi baptista akadémiáról dr. Almási Mihály, a baptista egyház elnöke számol be. Dunaújváros ma már nem templom nélküli város, mint azt 40 éven keresztül mondták róla. Van evangélikus temploma. Reisch György evangélikus lelkész saját életútját is belefoglalja a gyülekezet történetének bemutatásába. Nagy Tamás építész a templomépület szimbolikáját tárja elénk.

Szerkesztő-műsorvezető: Fabiny Tamás, operatőr: Szentesi Zsolt, rendező: Hevér Zoltán