50.) Európa hite - a grazi Ökumenikus Találkozó (35m06s)

(1997. július)

Az Európai Egyházak Konferenciájának és a Római Püspöki Konferenciának közösen szervezett világgyűlésének középpontjában a kiengesztelődés kérdése állt. A műsorban megszólalnak: dr. Elisabeth Parmentier professzor (Strassbourg), Aldo Giordani teológus, az Európai Püspökkari Konferencia főtitkára, Jean Fischer, az Európai Egyházak Konferenciája főtitkára, Carlo Maria Martini bíboros (Milánó érseke), II. Alekszij Moszkva és minden oroszok pátriárkája, Aluba Damian kopt püspök (Egyiptom/Németország), Vladimir Fedorov ortodox teológus (Szentpétervár). Nyilatkoztak még: Karin Ringlander környezetvédő (Svédország), Robert Ashta Pult város katolikus püspöke (Albánia), Ruth Harvey (Skócia), Roger Schütz a Taize-i Ökumenikus Közösség priorja, Chiara Lubich, a Fokolare Mozgalom alapítója és elnöke, Mehmet Pasata és Ramona Kauth buddhista tanárok (Birmingham), Ran Rajende Szikh meghívott, Richard Tathlow anglikán lelkész, Szebik Imre evangélikus püspök, Hafenscher Károly evangélikus címzetes professzor, Kállay László, a Királyhágó-melléki Református Egyházkerület külügyi osztályának vezetője, Ladocsi Gáspár római katolikus püspök, Keresztes Bazília OSBM bazilita szerzetesnővér és Póka Jenő plébános (Narda).

Szakértő-műsorvezető: Fabiny Tamás, szerkesztő: Fialovszky Magdolna