56.) Hetvenöt éves Pátkai Róbert angliai evangélikus püspök – Istenfélelem megelégedéssel (26m28s)

Isten kezében (2005. október)

Pátkai Róbert Londonban élő evangélikus lelkész. 1956-ban a forradalomban való szerepvállalása miatt hagyta el Magyarországot. Idővel az angliai Evangélikus Egyháztanács elnöke lett. Ordinációs joggal, gyakorlatilag püspökként. Jelentős szerepet vállalt a nyugat-európai magyarság összefogásában. A Külföldön Élő Magyar Evangélikusok Lelkigondozói Munkaközösségének (KÉMELM) elnöke. A filmben londoni otthonában láthatjuk feleségével, valamint hazalátogatunk vele a Pest megyei Irsára, ahol az evangélikus gyülekezet egykori tagjai találkoznak segédlelkészükkel. Pátkai Róbert nemrég konferenciát szervezett Piliscsabán a Külföldi Magyar Szolgálattal kapcsolatban. Ma is aktív, szervezi a londoni megemlékezéseket, ébren tartva a múlt emlékezetét az ott élők szívében. A műsorban megszólal még Határ Győző, a szintén Londonban élő író, költő.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Pigniczky István, rendező: Tóth Béla