60.) Magyar evangélikusok Bécsben (26m10s)

Isten kezében (2004. december)

Az 1956-os forradalom után, a menekültgondozásból nőtt ki a bécsi gyülekezeti élet. Évtizedeken át Szépfalusi István volt a gyülekezet lelkésze, aki a magyar lelkigondozói szolgálatot vezette. Ő rendkívül intenzív kulturális munkát is végzett, elsősorban a Bornemisza Péter Társaságon belül. Bár a gyülekezet jogi megalakulására csak 2003. februárjában került sor, és az új presbitériumot 2004. december 5-én iktatták be, a gyülekezet a jövőbe néz, és azon fáradozik, hogy nem csak a már itt lakóknak, hanem az ideiglenesen itt tartózkodóknak és itt tanulóknak is igazi lelki otthonává válhasson. A gyülekezetet jelenleg Solymár Mónika bécsi magyar ösztöndíjas evangélikus lelkész gondozza. A műsorban megszólalnak még: Szebik Imre evangélikus püspök-elnök, Kászoni Zoltán, a „Másokért Együtt” újság szerkesztője, Andorka Rudolf gyülekezeti felügyelő, Bartók Miklós, a Bornemisza Péter Társaság elnöke, Száváné Kovács Ágnes másodfelügyelő és Hámos Árpád presbiter, jegyző.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr-rendező: Horváth Tamás