67.) Éneklő reformáció a török hódoltság területén V. (30m03s)

Semper reformanda (2001.)

Az ötödik rész az egykori hódoltsági területre látogat el: Buda, Ráckeve, Laskó a legnevezetesebb a reformáció szempontjából. A kor eseményeiről és reformátorairól beszél: Fabiny Tibor egyháztörténész, Csepregi Zoltán egyháztörténész, Komlósi Péter református esperes és Csáti Szabó Lajos református esperes. Elhangzik: Palatics György: A keresztyén rabok könyörgésének formája 1570 (Uram benned még az én reménységem), Luther Márton: XLVI. zsoltár 1527 (Erős várunk nekünk az Isten), Szegedi Kis István: A török rabságból való kiszabadulásért hálaadás 1563 (Hálát adok neked Úristen), Sztáray Mihály: Az poenitertiáról és hitről XVI. század (Mennyi sokat szól az Isten embernek). Az énekeket Gryllus Vilmos és Gryllus Dániel adja elő.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, operatőr: Sibalin György, rendező: Hevér Zoltán