76.) Evangélikus istentisztelet a kőbányai templomból (58m32s)

(1999. február 21.)

Böjt első vasárnapján igét hirdet: dr. Fabiny Tamás a gyülekezet parókus lelkésze. A liturgiában közreműködnek Kinczler Irén és Bolla Árpád lelkészek, és a gyülekezet hittanosai. Orgonál: Herbert Wulf orgonaművész, kürtön játszik: Jánosi Péter (Mozart: D-dúr kürtverseny Allegro). Szolgál a Fóti Kántorképző Intézet Mandák kórusa dr. Balás István vezetésével (Palestrina: Domine quando veneris, Vulpius: A Bárány hordja csendesen…, Lotti: Crucifixus, Gárdonyi Zsolt: Nagy hálát adjunk). A hirdetéseket Kinczler Gyula olvassa fel. Kezdőének: 431, 4. liturgia, oltár előtti ige: 1Jn 4,9-12, elhangzik a szeretet himnuszának parafrázisa, főének: 198. Az igehirdetés alapigéje: Lk 9,51-56, záróének: 293.

Szerkesztő: Lehoczky László, vezető operatőr: Czabarka Péter, rendező: Nagy Katalin