77.) Evangélikus istentisztelet a soproni templomból (1h05m04s)

(1999.)

A soproni öregdiákok találkozójának ünnepi istentiszteletén igét hirdet dr. Vladár Gábor soproni református lelkész, a Pápai Református Teológiai Akadémia dékánja (2Móz19,3-8.), dr. Várszegi Asztrik OSB pannonhalmi főapát (Jn 4,39-42.), és D. Szebik Imre az Északi Evangélikus Egyházkerület püspöke (1Jn 4,16-21.). Az igehirdetések között és után a Líceum vegyeskara szolgál: Szokolay Sándor: Rondellus Deo Gratias Manifestans, Halmos László: Minden földek Istent dicsérjétek, Szokolay Sándor: Apostoli üzenet a hívőknek. Kezdőének: 52, 7. liturgia. A liturgiában közreműködik Zügn Tamás evangélikus lelkész (Sopron) és Solymár Mónika a Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum hitoktató lelkésze (Sopron). Oltár előtti ige: Lk 16,19-31. Főének: 446. A záró imádságban az igehirdetők mellett részt vesz: Sümeghy József ny. evangélikus lelkész, dr. Lampérth Gyula a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum igazgatója, és Gabnai Sándor evangélikus segédlelkész (Sopron). Elhangzik a Himnusz. Záróének: 379.

Szerkesztő: Lehoczky László, vezető operatőr: Czabarka Péter, rendező: Nagy Katalin